top of page

Girişimcilik Hikayem

Güncelleme tarihi: 6 Şub 2021

Merhabalar Çanta Severler,


Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Emekli olduktan sonra her zaman sevdiğim el işlerine daha çok merak sardım. Bizim toplumda el işleri hep çok sevilir; ailemin kadınlarının da el işlerine olan yatkınlığı bilinir. Hatta rahmetli babaannem halı dokurmuş emek emek. El işlerine başlamamda ise annem idolümdür. Küçükken tüm elbiselerimi o dikerdi ama mutlaka modelini ben söylerdim. Emekli olduktan sonra da bir şeyler yapmak istedim; kurslara devam ettim bir süre. Sonrasında baktım bir sürü fikir var aklımda; aralarında çantalar en sevdiklerim...Üretmeye başladım; öncelikle kendime, sonra çok sevdiğim gelinlerime. Derken örnekler çoğaldı...Annem de demiştim ya, çok üretken bir kadındır ama emeğini hiç değerlendiremedi. Hep de yakınır bundan...Ben daha girişken bir yapıya sahip olduğum için şansımı satış alanında da denemek istedim. Hem öğrendim, hem ürettim, hem paylaştım. Şimdi en sevdiğim şeyi yapıyorum ve ne mutlu ki yanında da para kazanıyorum. Sevgili çocuklarım da hep yanımda ve destek oldular bana.


Kağıt ipler, kumaşlar ve danteller en sevdiklerim. Tüm yaptığım ürünlere kendim için yapıyor gibi başlıyorum heyecanla ve nasıl bir şey çıkacak diye bekliyorum. Küçükken de hep tek model bende olsun isterdim, şimdi de çok benzer modeller sevmiyorum. Çantalarımı tek üretmeye çalışıyorum; çünkü her kadın özeldir.


Sizlerle buradan da bilgi ve birikimlerimi paylaşmak isterim. Çok emek ve zaman alan el emeğinin çok kıymeti bilinmiyor ne yazık ki...

Ve onunla öyle bir ilişki kuruyorsunuz ki değer bile biçemiyorsunuz.


Kendi tasarladığınız bir ürünü severek kullanan biri gördüğünüz de ise en mutlu siz oluyorsunuz.


Üretelim ve paylaşalım, yeni günlerde beraber olmak üzere.

Sevgiler...


Arzu Konuk


Kurucu

Mappe Design


100 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page